Виробники
Добрива
Значення добрив в житті рослин
Ріст і розвиток рослин багато в чому визначається правильним забезпеченням їх елементами мінерального живлення: азотом, фосфором і калієм. Багаторічники починають підгодовувати з другого року після посадки, якщо посадка була проведена восени, і з другої половини літа, якщо посадка була проведена навесні. Підживлення проводять 2 рази за сезон. Навесні до початку росту стебел вносять повне мінеральне добриво з переважанням азотних добрив, восени – з переважанням фосфорних і калійних добрив.
Велике значення має азотне живлення рослин, яке сприяє потужному зростанню пагонів, надає листю темно–зелене забарвлення, уповільнює процес старіння рослин. Азотні добрива вносять навесні і на початку літа.
Фосфорне живлення підвищує морозостійкість рослин, прискорює цвітіння і плодоношення. Фосфорні добрива вносять в грунт при посадці або восени, при розпушуванні ґрунту на глибину 8–10 см. В літній період фосфорні добрива вносять в розчиненому вигляді.
Калійні добрива підвищують морозостійкість і сприяють кращому поглинанню азоту з ґрунту і накопичення крохмалю в цибулинах, бульбоцибулинах, бульбах і кореневищах. Найбільш висока потреба в калії у більшості рослин спостерігається в період бутонізації та цвітіння.