Укріплення схилу. Створення підпірних стін.
Інженерна споруда для утримання масиву ґрунту від сповзання та обвалення на крутих схилах, відкосах, западинах, пагорбах, ярах та інших ухилах рельєфу, – підпірна стіна, є популярною конструкцією як при будівництві гаража на похилій поверхні, так і при терасуванні земельної ділянки.
Підпірні стінки проектують при необхідності перебивання рельєфу, підкреслення його деталей і форм, при проектуванні майданчиків на схилах і терасуванні окремих ділянок території об'єкта. Проектування ведеться з урахуванням різниці висот сполучених терас, інженерно-геологічних та гідрологічних умов території. При перепадах рельєфу більше 0,4 м підпірні стінки проектують і розраховують як інженерні споруди. Підпірні стінки включають ті ж елементи, що і укоси: висоту закладення, довжину закладення і крутизну закладення, або «ухил» стінки.
Найбільш розповсюджений варіант – укріпленння схилу за допомогою підпорних стінок. Але іноді цього виявляється недостатньо. В нашому випадку (див.фото) ми використали прийом додаткового укріплення схилу з використанням «кишень» — кам'яних тумб, котрі дали змогу висадити в них дерева і створити тінь у пішохідній зоні, де за властивостями рельєфу місцевості її принципово не мало бути.
В «кишені» і частково вздовж парковки для створення тіні були висаджені крупномірні клени гостролисті (платаноподібні). На наш вибір повпливали деякі обмеження. Відомо що дерева типу липи, каштану, тополі мають потужну кореневу систему, руйнуючу бетонні споруди, фундаменти, асфальт, та дорожнє покриття, тому варто уникати їх використання в міських посадках, і особливо в нашому випадку з підпірними стінками. Під кленами висаджені лапчатка 'Darts Gold' і ялівці. В одній з «кишень» своє місце знайшла ялиця 'Concolor'.
Детальніше про процес роботи дивіться на наших об'єктах:
|
||
м.Київ, район Софіївської Борщагівки..>>
|
||
Об'єкт с. Кийлів..>> |